Veckans Sötnosar v 20
Fortsätt skicka in bilder på era sötnosar – vi får aldrig nog. Din hund har dessutom chansen att bli månadens sötnos på tidningen Härliga Hunds omslag. Skicka ett mail med en högupplöst bild, lite fakta om hunden och namn och adress till dig till
Glöm inte att märka mailet Sötnos!
Det här är bästa kompisarna Wilda och Mulle som pustar ut efter att busat runt på promenaden. Wilda, 5 år, är en dansk svensk gårdshund. Mulle, 8 år, är en blandning mellan schäfer, labrador och rottweiler. De bor grannar och umgås mycket och ofta då deras mattar är dagmatte till respektive hund. Tröttnar de att busa med varandra finns det fem katter att leka med varav två kattungar. Alla fem avgudar Wilda och Mulle.
Cajsa
Här är min lilla tjej Pralin! Hon är finsk lapphund på 9 veckor och ville gärna dela med sig av sin bild till er!
Lovisa
Här kommer en bild på min lillebrors 9 veckor gamla irländska settervalp Giggs. Ett riktigt charmtroll som älskar livet.
Fotograferad av mig Pia ”Puma” Nilsson
Milo är som Ferdinand, älskar blommor.
Joana
Hallå i stugorna! Här uppe i fjällen njuter Crixus, en vit schäferhane på 5 månader, ute i solen på favoritrenskinnet!
Jennie
Cimba här. Jag gillar att vara ute i skog och mark och att hoppa på stenarna vid stranden. Det är jättekul!
Cimba/Birgitta
Här är vår underbara dvärgpinscher Vilmer! Vi har precis börjat tävla i rallylydnad och på kortet sitter han stolt med sin första rosett. Han är den roligaste, snällaste, klokaste och vänligaste kompisen som man kan ha <3 Tack för en fin och bra tidning!
Alexandra