16 HUNDVÄNLIGA KROGAR & KAFÉER I GÖTEBORG

16 HUNDVÄNLIGA KROGAR & KAFÉER I GÖTEBORG
Fler kaféer och krogar välkomnar hundar. Det gillar vi! 

Café Nina Karl Johansgstan 5, Café Ninas Facebook

cafenina

Auktionsverket Kulturarena  Tredje långgatan 9, www.auktionsverketkulturarena.se

 Barabicu  Rosenlundsgatan 4, www.barabicu.se

 Brogyllen konditori  Västra Hamngatan 2, www.brogyllen.se

 Flying Barrel  Kristinelundsgatan 3, www.flyingbarrel.se

 Kafé Magasinet  Tredje långgatan 7, www.kafemagasinet.se

 Lagerhuset  Heurlins plats 1, www.lagerhuset.net

 Levantine  Aschebergsgatan 22, www.levantine.se

 Made in China  Tredje långgatan 9, www.madeinchina.nu

 Moon Thai  Kristinelundsgatan 9, www.moonthai.se

 Olssons Vin  Tredje långgatan 7, www.olssonsvin.se

 Pustervik  Järntorgsgatan 12, www.pustervik.nu

 Puta Madre  Magasinsgatan 3, www.putamadre.se

 Tacos & Tequila  Tredje långgatan 9, www.tacosandtequila.se

 Taverna Averna  Tredje långgatan 7, www.tavernaaverna.se

 Verde  Vasagatan 32, www.restaurangverde.nu

Sugen på att läsa mer? Här kan du köpa lösnummer av Härliga Hund.

ANNONS

ANNONS

Mest läst just nu

I samarbete med Distriktsveterinärerna

Usch – min hund stinker ur munnen!

Bloggar

Valpsommar – det här behöver du tänka på

Valpliv

Använd din hunds namn på rätt sätt!

I butik nu